Slovenské SEO fórum

Tibor Peták, 13. November 2007

Založil som slovenské SEO fórum na subdoméne forum.seochat.sk, takže ktokoľvek má otázky ohľadom optimalizácie pre vyhľadávače alebo všeobecne o internetovom marketingu, feel free prihlásiť sa a pýtať sa. Rovnako tak pozývam všetkých skúsených, ktorí by radi poradili, na (dúfam) plodnú debatu.

Tento projekt by nemal vyznieť ako moja osobná SEO poradňa, aj keď predpokladám, že to tak na začiatku bude. Fórum by malo priniesť viac diskusie na slovenskú web scénu, diskusia by mala byť hlavne o tom, ako robiť dobré SEO a SEM (dobré ako z pohľadu vyhľadávačov, tak z pohľadu užívateľov), ale vytvoril som aj sekciu pre obyčajný webdesign-SEO-bloger chat. Projekt by rozhodne nemal skončiť ako všetky tie zdochnuté psy a skapaté kone na slovenskom internete.

Fórum beží na nedávno oznámenom phpBB3 RC7, ale neočakávam nejaké veľké chyby v tomto už siedmom kandidátovi na vydanie. A ak aj nejaké budú, určite ich opravím za jazdy. Fórum som zatiaľ nijak extrémne ne-SEO-oval, je to iba základná inštalácia so slovenčinou, SEF URL adresami a malinkou úpravou title-ov. Ešte dnes alebo zajtra sa pohrám s robots.txt, aby mi to tam neindexovalo hlúpe duplikáty ako FAQ apod.

Dôvody, ktoré ma viedli k založeniu SEO fóra?

1. Viem, že tu už jedno slovenské SEO fórum máme. Avšak napriek mojim výzvam, aby svoje otázky ľudia kládli tam, dostávam otázky do emailovej schránky. Snáď keď založím vlastné fórum, budú otázky klásť na tomto.
2. Okrem emailovej formy sa mnohí pýtali aj v komentároch k mojim blogpostom, niekedy mimo témy, niekedy k téme ale na dlhú diskusiu. Týmto dúfam odbremením blog od offtopic komentárov a zároveň dám priestor väčšej/širšej diskusii k témam.
3. V istom zmysle to má poslúžiť aj ako náhrada SEO reportu zadarmo, ktorý som zatrhol od prvého novembra, pre tých, ktorí to nestihli.
4. Najdôležitejším dôvodom však je, že by som rád vytvoril slovenskú SEO komunitu na doméne SEOchat.sk v štýle „All at one place“. Chcem, aby sa SEOchat.sk stalo stredobodom SEO na Slovensku, preto sa dneškom pridáva k informačným stránkam o SEO, SEO blogu, aj SEO fórum.

Nápady na akékoľvek vylepšenie fóra alebo pridanie zaujímavej témy po prihlásení píšte sem: http://forum.seochat.sk/napady-na-vylepsenie-fora/. K tomuto blogovému oznámeniu skôr očakávam komentáre typu: „Wow, super nápad!“ alebo „Čo to tu stváraš ty magor, niečo takéto na Slovensku nemá zmysel.“ :).

Samozrejme, ak niekto z blogerov oznámi toto fórum na svojom blogu, nech mi dá vedieť, pridám sem niečo ako „Povedali o nás“ s uvedením odkazu.


Podobné články / mohlo by vás zaujať:

10 komentárov k “Slovenské SEO fórum”

1. Andrej píše:
November 14th, 2007 at 1:27 am

Môj nápad na vylepšenie fóra: aspoň na začiatku neriešiť captcha a registráciu kontrolovanú adminom… Napísal by som ho do príslušnej sekcie, ale moja RSS čítačka je rýchlejšia ako Tvoj schvaľovací mechanizmus :) A inak: “Wow, super nápad!” – ak sa Ti podarí naozaj vytvoriť komunitu, môže na fóre vyrásť a dospieť mnoho šikovných ľudí.

2. Andrej píše:
November 14th, 2007 at 11:20 am

Teraz už som schválený ale prispievať reálne nemôžem, lebo nemôžem vytvárať témy…

3. tybi-admin píše:
November 14th, 2007 at 11:22 am

Andrej, už môžeš :)

Inak myslím, že tú registráciu budem vyžadovať… kto naozaj chce to fórum navštevovať, ten nemá problém s registráciou. Myslím, že nepotrebujeme prispievateľov “easy come easy go”.

4. Andrej píše:
November 14th, 2007 at 6:07 pm

Tybi, registracia je OK, len to schvalovanie mi pride navyse – lepsie podla mna cez verifikaciu mailu, lebo znizis riziko, ze niekoho, kto je nabudeny napisat v danej chvilui prispevok, prejde chut nez ho stihnes manualne schvalit. Just my 2 cents…

5. tybi-admin píše:
November 14th, 2007 at 6:37 pm

Andrej, done…

6. Gioel píše:
November 15th, 2007 at 8:47 am

Osobne pouzivam uz jedno slovenske SEO forum :) ale som zvedavi co to prinesie.. zatial som fanusikom starsieho slovenskeho SEO fora..

7. rado píše:
November 15th, 2007 at 10:32 pm

Tak som sa zaregistroval… hned ti to tam zavalim otazkami :)

8. Niesom píše:
November 15th, 2007 at 10:39 pm

Myslím, že je to dobrý nápad, ale chce to popracovať na propagácii a marketingu. Prihlásil som sa i keď nie som nijaký SEO Guru, rád sa skôr niečomu priučím. :-)

9. tybi-admin píše:
November 16th, 2007 at 9:45 am

Gioel, fanušíkom môžeš byť ktoréhokoľvek fóra, nikto ti to zazlievať nebude :). Ale som rád, že si sa už zapojil do diskusie.

Rado, zavaľ :).

Niesom, som rád, že sa ti nápad páči. Čo sa týka propagácie, skúsim porozmýšľať, ale páči sa mi aj nápad postupného rozvoja.

10. Majo píše:
November 16th, 2007 at 4:45 pm

Radovan Dzurčanin SEO Blog – preco nemozem prispievat na tvoje “inteligentvne clanky: SEO” – je pekne, ze niekoho chces zavalovat otazkami, ked teba sa neda.

Tibi – SEO forum je super.. kazde forum, kde sa riesi problem je fajn .. Fóra Joomlakov to uz dokazuju – vela stastia.

Súhlasíš - nesúhlasíš, reaguj!