4-krát Google a raz Slovensko z RSS čítačky

Tibor Peták, 18. September 2008

Pôvodne mal byť tento článok o tom, čím ma v oblasti biznisu obohatilo 45 dní v Indonézii. Mno, myšlienka to bola naivná, veľa by som nenapovedal… ono podanie rukou s orangutanom, plávanie s korytnačkami, pozorovanie delfínov alebo varanov komodských vám do podnikania veľa nedá (keď tak vás to len odrádza ;)). Obohatilo ma to ako človeka, ale to vás nebude zaujímať, tak vám priblížim proces dostávania sa do pracovného švungu.

Začal som odpisovaním na emaily, v súčasnosti si dopĺňam informácie z RSS. Internet je sviňa, pretože za dva mesiace sa toho môže veľa udiať, alebo sa nemusí udiať nič. Prechádzal som svoju RSS čítačku tri dni a zistil som nasledovné (prepáčte, ak vám opakujem niečo, čo už dávno viete, pre mňa sú to novinky):

1. Google Chrome – Novým internetovým prehliadačom sa zaoberalo veľa blogerov, väčšinou otázkou toho, nakoľko ukrojí z podielu súčasných lídrov – Explorer, Firefox, Opera, Safari. Mňa skôr zaujalo, či to nie je ďalší zdroj informácií pre algoritmy googlovského vyhľadávania. Vraj nie, hovorí Matt Cutts a jeho hlavným argumentom je, že Google Chrome je open source. Začnem si myslieť, že Google je nezištná firma, ktorá má záujem predovšetkým na svetovom miery :). Začali ste ho používať naplno, alebo ho máte iba ako bokovku?

2. Google Knol – Viem, bol kritizovaný a veľmi, vraj len iná forma Wikipedie. Ale predsa, nemyslel som si, že niekoľko mesiacov po spustení googlovského produktu bude mať menej ako 30000 článkov a len 8 slovenských. V Česku sa to už možno rozbehne, keď sa oň Marek Prokop začal zaujímať. Napísali ste už niekto Knol, v akomkoľvek jazyku?

3. Google kresby po slepiačkyBlogoscoped priniesol zaujímavú hračku, ktorú stopercentne vyskúšate. Nakreslite hlavnú stránku Googlu so zavretými očami! Potom si môžete povedať: “Google? Ten dám aj so zavretými očami.” Tu je môj výtvor:

Hlavná stránka Google nakreslená po slepiačky

Vytvoríte aj vy niečo podobné?

4. Google 404 – Google sa vyjadril na tému, ktorá ešte nebola dostatočne preberaná – 404 Not Found (stránka nenájdená). A to je dobre! Podrobne, v ďalšom článku. Inak predbežná otázka, staráte sa o to, ako vyzerajú 404-ky na vašom webe?

5. Slovenskoooo – …sa internetovo-konferenčne rozhýbe. Najprv Barcamp, teraz Internet je sexy (20-21.10.), Trend konferencia Internet a reklama 2008 (22.10.) a Daily web (19.11.). Len som si nie veľmi istý, či Slovensko zvládne už aj platené konferencie. Však uvidíme… Chystáte sa na niektorú z nich?

Je niečo nové, čo som si nevšimol?


Podobné články / mohlo by vás zaujať:

9 komentárov k “4-krát Google a raz Slovensko z RSS čítačky”

1. Tom@S píše:
September 19th, 2008 at 12:04 am

ja som chroma skusal je ozaj velmi rychly, ale chybaju mi tam moje doplnky, snad neskor a mimochodom boli v nom nejake zavazne zranitelnosti, takze som rad ze je prec.
Inak z tych konferencii sa mi najviac pozdava prave trend konferencia kto vie mozno dojdem casu mam dost

2. braque píše:
September 19th, 2008 at 12:42 am

Chrome stale menej a coskoro pojde prec. Na knole mam 2 clanky a je to bieda-zo zaciatku sa clanky stracali co dost odradzuje. Navstevnost minimalna. O (ne) Podpore inych jazykov pisal pz na marigolde. Snad aspon na GPR to bude dobre.

3. Andy píše:
September 19th, 2008 at 9:16 am

5. Bola poučná aj keď ma sklamala. Všetko je zase v blave. A to je dosť ďaleko pre niekoho kto musí byť zakopaný stále v KE :(.

4. Dr. House píše:
September 19th, 2008 at 4:36 pm

Nakonec se nechystám v Čechách toho máme dost :)

5. depi píše:
September 19th, 2008 at 11:16 pm

Musi to byt zaujimave objavovat veci, kt. sa stali kym si bol prec. Je to ako keby si sa vratil z vazenia :D

Inak Knol som si vobec nevsimol a to sledujem vselico. Zaujimave.

Hmm este ma napada, nechystas sa zverejnit aj ekonomicku narocnost (i ked len pribliznu) takeho tripu aky si absolvoval? Mohlo by to byt celkom zaujimave a my ostatni budeme vediet kolko si este musime dosporit :D

6. tybi-admin píše:
September 20th, 2008 at 3:00 pm

Depi, je to divné, príliš veľa informácií naraz. ;) btw. o financiách som na tvoje (a iných:)) požiadanie spísal článoček: http://www.cestovnypas.sk/2008-09-20/financie-kolko-penazi-do-indonezie/

7. shaggy píše:
September 21st, 2008 at 9:51 pm

bod č. 5 – neviem, ale ako tak pozerám tie stránky, tak okrem Barcampu (ktorý už bol) sú platené všetky konferencie. Alebo sa mýlim?
A ako si pozerám program, tak tam nie je nič, čo by ma oslovilo – teda nie za peniaze. Keby tam bol aspoň nejaké lákadlo pre mňa, ale platiť za niečo, čo sa môžem dozvedieť z internetu nemá (pre mňa) význam.

8. tybi-admin píše:
September 21st, 2008 at 10:01 pm

Ups, sorry, nevšimol som si. Naozaj všetky sú spoplatnené… v článku som to opravil. dík :) Máš pravdu, že by sa už mohlo vedieť viac o tom, kto a o čom bude hovoriť.

9. Roman píše:
September 22nd, 2008 at 7:55 am

Googlovsku 404 som si uz stihol zabudovat do CMS, je to celkom zabavna featurka ;-).

Súhlasíš - nesúhlasíš, reaguj!